|
Quick Contact
+123 456 5532

Sport jako trend w hotelarstwie

Hotele prześcigają się w ofercie dla swoich gości. Oferują im coraz lepsze usługi i coraz bardziej wyszukane rozrywki. W bogatym katalogu hotelarskim dominują obiekty oferujące szeroką gamę zabiegów spa: zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, usług rehabilitacyjnych czy zabiegów medycyny estetycznej. Ten trend jest już nieco spowszedniały. Obecnie, wraz ze zmieniającym się stylem życia społeczeństw, zmienia się również oferta usług hotelowych. Pojawił się w nich silny trend ukierunkowany na aktywność sportową, nazywany również SpaFit. Jego przejawem jest udostępnienie obiektów umożliwiających aktywny wypoczynek nie tylko amatorom.

[IMAGE=bVjozBfzs2uS.jpg]

Hotelowa infrastruktura sportowa

[IMAGE=eS2MU7fj97Uv.jpg]

W celu zaspokojenia potrzeb gości, nowoczesne hotele wyposażane są w bogatą infrastrukturę sportową. W jej skład wchodzi nie tylko powszechnie dostępna siłownia, lecz również sale do uprawiania jogi, hale sportowe, korty do tenisa ziemnego, sale do squasha, baseny, trasy rowerowe, stadiony, boiska, ścianki wspinaczkowe czy ścieżki do biegania. W zależności od powierzchni hotelu i przyległego terenu, miejsc przeznaczonych do uprawiania sportu może być mniej lub więcej. Obiekty zlokalizowane nad wodą oferują dodatkowo możliwość uprawiania sportów wodnych na otwartych akwenach. Co ważne, wszystkie te obiekty posiadają bardzo dobre parametry techniczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet do organizowania obozów sportowych czy treningowych.

Dla kogo hotele z infrastrukturą sportową?

Wydawać by się mogło, że hotele z rozbudowaną infrastrukturą sportową dedykowane są wyłącznie osobom profesjonalnie zajmującym się sportem. Nic bardziej mylnego. Ich oferta skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Także osoby, które uprawiają sport okazjonalnie coraz chętniej korzystają z ofert hoteli dających możliwość aktywnego spędzenia czasu. Same hotele przy okazji podstawowej działalności, ofertę swoją kierują do przedsiębiorstw, które na terenie obiektu organizują różnego rodzaju szkolenia, spotkania integracyjne czy narady. Ich uczestnicy chętnie korzystają z możliwości uprawiania sportu w czasie wolnym. W przypadku hoteli oferujących zaplecze sportowe, istnieje również możliwość skorzystania z indywidualnych lub grupowych zajęć z trenerem.

Wybór hotelu

W przypadku indywidualnego wyjazdu wybór hotelu może być dokonany w oparciu o kryterium dostępnej infrastruktury sportowej i dostępnych usług towarzyszących, jak opieka trenerska i wypożyczenie sprzętu niezbędnego do uprawiania danej dyscypliny. Po dokonaniu wyboru hotelu musimy już tylko zabrać odpowiednią odzież, wygodne buty adidas i ewentualnie osobisty sprzęt czy akcesoria.

Warto zaznaczyć, że ilość hoteli oferujących możliwość uprawiania sportu stale się zwiększa. Dotyczy to wszystkich krajów europejskich. Również w Polsce nowe hotele dysponują coraz bardziej atrakcyjną bazą sportową, a stare obiekty przeprowadzają remonty tak, by wygospodarować mniejsze przestrzenie aktywności dla gości. Dokonując wyboru hotelu warto uwzględnić aspekt sportowy, nawet jeśli nie uprawiamy regularnie żadnej aktywności. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia się w nowych dziedzinach. Natomiast osoby aktywnie uprawiające sport w hotelu mają doskonała okazję do zawarcia nowych znajomości i nawiązania kontaktów, które w przyszłości pozwolą na wspólne trenowanie czy wyjazdy. Jest jeszcze inny aspekt: aktywność fizyczna jest modna i zdrowa. Warto zadbać o nią także podczas wypoczynku.

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon