|
Quick Contact
+123 456 5532

Jak przebiegała historia hotelarstwa?

Pierwsze hotele powstały praktycznie wraz z tym, jak pojawiły się pierwsze cywilizacje. Ludzie zawsze dużo podróżowali, a więc potrzeba istnienia miejsc zapewniających krótkoterminowy nocleg także występuje od zarania dziejów.

Gdzie i kiedy powstał pierwszy hotel?

Trudno jest stwierdzić, kiedy tak naprawdę powstał pierwszy hotel. Wynika to z tego, że niełatwo jest określić precyzją definicję ośrodka hotelowego. Pewne jest za to, że wynajem miejsc hotelowych na szeroką skalę miał miejsce już w starożytności.

Antyczną Grecję oraz Rzym można uznać za miejsce powstania pierwszych zorganizowanych hoteli. Były to ośrodki luksusowe, z których korzystać mogły jedynie najzamożniejsze i najbardziej wpływowe osoby.

Jak zmieniało się hotelarstwo na przestrzeni wieków?

W czasach średniowiecznych swoiste usługi hotelarskie w Europie świadczone były głównie przez księży. Dopiero od XVII wieku nastąpił rozkwit świeckiego hotelarstwa. Z początku były one usytuowane na wsiach przy dużych gospodach.

Rozwój hotelarstwa w XIX, XX i XXI wieku w pełni związany był już z miastami oraz ośrodkami turystycznymi. Związane było to z masową migracją ludzi do miast oraz szybkim rozwojem turystyki na całym świecie. Hotele przestały już też być tylko miejscem noclegu, a za to stały się miejscem dostarczania szeroko pojętej rozrywki.

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon