|
Quick Contact
+123 456 5532

Rekordowe hotele na świecie

Praktycznie każdego dnia gdzieś na świecie powstaje zupełnie nowy hotel. Niektóre z nich łamią wcześniejsze rekordy. Jakie są więc obecnie najbardziej imponujące hotele na świecie?

Ile miejsc liczą największe hotele świata?

Zdecydowanie najwięcej hoteli liczących kilka tysięcy pomieszczeń mieści się w USA. Aktualnie za największy hotel na świecie uznaje się First World Hotel zlokalizowany w Malezji. Ma on ponad siedem tysięcy pokoi. Co ciekawe jest to relatywnie niewysoki budynek, składający się z 24 pięter.

W 2020 roku rekord ilości pokoju w jednym hotelu zostanie jednak pobity. W Arabii Saudyjskiej powstaje właśnie budynek, który składać się będzie z aż dziesięciu tysięcy pomieszczeń dla hotelowych gości.

Ile mierzą najwyższe hotele?

Najwyższe hotele na świecie mierzą ponad 350 metrów. Dla porównania najwyższy budynek w Polsce, czyli warszawski Pałac Kultury i Nauki liczy 237 metrów, a najwyższy budynek na całym świecie mierzy bagatela 828 metrów.

Wyjątkowo wysokie hotele sięgające niemal chmur mieszczą się w Dubaju i innych miastach Bliskiego Wschodu. Co ciekawe w ścisłej czołówce pod tym względem znajduje się również północnokoreański hotel Ryugyong Hotel.

W najbliższym czasie powstanie nowy rekordowy hotel. Moloch budowany w Dubaju ma bowiem mierzyć niemal 370 metrów.

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon