|
Quick Contact
+123 456 5532

Najlepsze filmy z hotelami na pierwszym planie

Hotel to wdzięczny temat dla scenarzystów i reżyserów filmowych. W jednym miejscu zgromadzić można bohaterów pochodzących z różnych środowisk. To sprzyja budowaniu aury tajemniczości i sprawia, że hotele szczególnie często pojawiają się w thrillerach oraz horrorach. Parę produkcji z hotelami w centrum wydarzeń doczekało się nawet statusu kultowego.

Jaki jest najlepszy film związany z hotelami?

Film „Lśnienie” ma już niemal 40 lat. Do dziś jednak ludzie na całym świecie uwielbiają wracać do tej produkcji. Ten horror wyreżyserowany przez Stanleya Kubricka na podstawie powieści „Jasność” Stephana Kinga rozgrywa się w hotelu zlokalizowanym w górach.

Choć „Lśnienie” jest praktycznie pozbawione efektów specjalnych to i tak pogrąża widza w niepokoju. Świetna praca kamerzysty w połączeniu z tajemniczymi mocami jawiącymi się w złowrogim hotelu oraz genialną grą aktorską i nieszablonową fabułą wywołują dreszczyk niepokoju u praktycznie każdego.

Jakie inne filmy mają miejsce w hotelu?

Wśród bardzo popularnych filmów rozgrywających się w hotelach wymienić należy:

  • ”Hotel Transylwania” – ta animowana produkcja przedstawia losy Drakuli i jego córki. Później powstały kolejne dwie części tego filmu, a wszystkie z nich zostały ciepło przyjęte przez widzów.
  • ”Grand Budapest Hotel” – ten dramat z elementami humorystycznymi w niezwykle barwny i przerysowany sposób pokazuje, jak działają hotele.
  • ”Hotel zła” – norweski film z 2006 roku jest dobrym połączeniem horroru i thrillera psychologicznego.
  • ”Million Dollar Hotel” – film powstały na przełomie wieków jest intrygującą mieszanką thrillera z melodramatem. Kluczowe wątki fabuły mają zaś miejsce w mrocznym i zaniedbanym obiekcie hotelowym.

Hotele pojawiają się nie tylko w filmach, ale także znanych serialach. Najlepszym przykładem jest tu „Grand Hotel”, który emitowany jest od 2019 roku. Serial przedstawia zagmatwane losy pracowników jednego ze współczesnych amerykańskich hoteli.

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon