|
Quick Contact
+123 456 5532

Rekordowe hotele na świecie

Praktycznie każdego dnia gdzieś na świecie powstaje zupełnie nowy hotel. Niektóre z nich łamią wcześniejsze rekordy. Jakie są więc obecnie najbardziej imponujące hotele na świecie?

Ile miejsc liczą największe hotele świata?

Zdecydowanie najwięcej hoteli liczących kilka tysięcy pomieszczeń mieści się w USA. Aktualnie za największy hotel na świecie uznaje się First World Hotel zlokalizowany w Malezji. Ma on ponad siedem tysięcy pokoi. Co ciekawe jest to relatywnie niewysoki budynek, składający się z 24 pięter.

W 2020 roku rekord ilości pokoju w jednym hotelu zostanie jednak pobity. W Arabii Saudyjskiej powstaje właśnie budynek, który składać się będzie z aż dziesięciu tysięcy pomieszczeń dla hotelowych gości.

Ile mierzą najwyższe hotele?

Najwyższe hotele na świecie mierzą ponad 350 metrów. Dla porównania najwyższy budynek w Polsce, czyli warszawski Pałac Kultury i Nauki liczy 237 metrów, a najwyższy budynek na całym świecie mierzy bagatela 828 metrów.

Wyjątkowo wysokie hotele sięgające niemal chmur mieszczą się w Dubaju i innych miastach Bliskiego Wschodu. Co ciekawe w ścisłej czołówce pod tym względem znajduje się również północnokoreański hotel Ryugyong Hotel.

W najbliższym czasie powstanie nowy rekordowy hotel. Moloch budowany w Dubaju ma bowiem mierzyć niemal 370 metrów.

Leave a Reply

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon