|
Quick Contact
+123 456 5532

Jak przebiegała historia hotelarstwa?

Pierwsze hotele powstały praktycznie wraz z tym, jak pojawiły się pierwsze cywilizacje. Ludzie zawsze dużo podróżowali, a więc potrzeba istnienia miejsc zapewniających krótkoterminowy nocleg także występuje od zarania dziejów.

Gdzie i kiedy powstał pierwszy hotel?

Trudno jest stwierdzić, kiedy tak naprawdę powstał pierwszy hotel. Wynika to z tego, że niełatwo jest określić precyzją definicję ośrodka hotelowego. Pewne jest za to, że wynajem miejsc hotelowych na szeroką skalę miał miejsce już w starożytności.

Antyczną Grecję oraz Rzym można uznać za miejsce powstania pierwszych zorganizowanych hoteli. Były to ośrodki luksusowe, z których korzystać mogły jedynie najzamożniejsze i najbardziej wpływowe osoby.

Jak zmieniało się hotelarstwo na przestrzeni wieków?

W czasach średniowiecznych swoiste usługi hotelarskie w Europie świadczone były głównie przez księży. Dopiero od XVII wieku nastąpił rozkwit świeckiego hotelarstwa. Z początku były one usytuowane na wsiach przy dużych gospodach.

Rozwój hotelarstwa w XIX, XX i XXI wieku w pełni związany był już z miastami oraz ośrodkami turystycznymi. Związane było to z masową migracją ludzi do miast oraz szybkim rozwojem turystyki na całym świecie. Hotele przestały już też być tylko miejscem noclegu, a za to stały się miejscem dostarczania szeroko pojętej rozrywki.

Leave a Reply

Centrumnoclegowemasz.pl sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

Centrumnoclegowemasz.pllogin form


epsilon